Elegantný Petrohrad a hrdá Moskva - 9 dní zážitkov

Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Izmajlovo Hotel Station S 13 Hotel Station S 13 Hotel Station S 13 Hotel Station S 13 Hotel Station S 13
Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 822847
Cena od: 929 €
Príplatky od: 355 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.05.2021 9 dní First Minute 929 € +355 € odlet: Viedeň letecká
21.06.2021 9 dní First Minute 929 € +355 € odlet: Viedeň letecká
09.07.2021 9 dní First Minute 929 € +355 € odlet: Viedeň letecká
06.08.2021 9 dní First Minute 929 € +355 € odlet: Viedeň letecká
06.09.2021 9 dní First Minute 929 € +355 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rusko je obrovská krajina, ktorá ponúka nekonečné možnosti na spoznávanie. Ak ste ešte neokúsili krásy veľkolepej Rusi, odporúčame navštíviť velikánov jej európskej časti – Moskvu a Petrohrad, ktorí Vás zaručene navnadia na ďalšie dobrodružstvá po Rusku. V tomto zájazde máte všetky vstupy v cene!!!

Program:

1. deň
Prílet do Moskvy v poobedných hodinách
Transfer do hotela 3* a ubytovanie

2. deň
Raňajky v hoteli
O 10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Autobusová Exkurzia po Moskve (tri hodiny) – uvidíte napr. Tverskú ulicu, Parlament, bývalu centrálu KGB, Liubjanske námestie, Chrám Krista Spasiteľa, Biely dom, Vorobjove hory (panoráma mesta), MGU (Moskovká štátna univerzita), Park Víťazstva/Pamätník zasvätený druhej svetovej vojne atď. Prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok.
Možnosť fakultatívnej exkurzie- 30€ osoba
Exkurzia na vyhliadku vo veži „Federácie“ v Moscow city– spolu sa vyberieme na návštevu výhliadky vo veži Federácie (374 metrov vysoká veža je najvyššou vežou v Európe), ktorá sa nachádza na 89 poschodí, najväčšieho biznis centra v Európe. Na vyhliadku vo výške viac ako 200 metrov nás vyvezie výťah, ktorý ide rýchlosťou 8 metrov za sekundu. Dozviete sa informácie o jedinečnej architektúre Moscow city. Z vyhliadky uvidíte Expocentrum, Vežu Evolúcia, Vežu Impéria , Sklenené Afimall city a mnoho iných pamiatok. Na poschodí máte možnosť navštíviť aj 360 stupňový panorama bar, tak prečo si nevychutnať drink vo výšinách. Zároveň Vás čaká darček v podobe profesionálnej fotografie na pamiatku a zmrzlina na osvieženie. 

3.deň
Raňajky v hoteli
O 10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii
Exkurzia do Kolomenskoje a obed 
–Kolomesnskojeje skanzen resp. múzeum v prírode, ktoré sa nachádza na predmestí Moskvy. Komplex meria 390 hektárov. Podľa archeologických nálezov je známe, že tieto miesta boli obývané už v dobe Kamennej, usaádzali sa hlavne pri rieke Moskva a jej prítokoch. Prvé písomné zmienky o Kolomenskom pochádzajú z roku 1336.  V 16 st. si ho cárska rodina vybrala za svoje letné sídlo.V tomto období bol vybudovaný aj chrám Nanebovstúpenia Krista, ktorý je aj v zozname pamiatok UNESCO a bol postavený na počesť narodenia Ivana Hrozného.
Tradičný ruský obed a ruské pitie čaju
Voľný čas

4.deň
Raňajky v hoteli
O 10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii
Exkurzia po podzemných palácoch Moskvy 
– jedinečná prehliadka moskovského metra s jeho skvostami. Doslova sa stretnete s históriou moskovského metra na jeho najkrajších staniciach ako Námestie revolúcie, Kyjevskaja, Komsomolskaja, Novoslabodskaja či Bieloruská a mnoho iných.
Exkurzia po srdci Moskvy –pešia exkurzia po historickom centre mesta. Návšteva Kremľa a katedrály. Zvonica Ivana Veľkého, cár-zvon, cár-delo. Námestie katedrál – Uspenkaja katedrála, Blagoveščenskaja katedrála, Alexandrovská katedrála.
Voľný čas.
Exkurzia „Tajomstvá a legendy VDNCH“ – pešia exkurzia po slávnom VDNCH. Dozviete sa históriu vybudovania výstaviska, uvidíte najznámejšie pavilóny, fontány a legendárne Zelené divadlo. Zistíte, čo je vyobrazené na oblúku južného vchodu, prečo je vo VDNCH kruhová kino panoráma, kde stále prijímajú pionierov či čarujú s počasím. Želajte si niečo pri pamätníku „Šťastnej rodiny“.
19:00 Večera s folklórnym programom v tradičnej ruskej reštaurácii

5.deň
Raňajky v hoteli
Smer Petrohrad (presun rýchlovlakom- sapsan)
Transfer do  hotela
Večerná exkurzia na lodi po rieke Neva s výkladom  na otváranie mostov (trvanie cca 1,5 hodiny)

6.deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách o 10:00 nás čaká exkurzia „úžasný Sankt Peterburg“– návšteva Ermitáže, ktorá patrí medzi najväčšie múzeá na svete. Je ozajstnou pokladnicou svetovej kultúry a umenia a keď sa budete pozorne pozerať, môžete vidieť viac ako tri milióny exponátov. (trvanie cca 3 hodiny). A tiež autobusová exkurzia po Petrohrade (2 hodiny). Počas, ktorej Vám predstavíme architektúru, históriu a zaujímavosti tohto mesta. Urobíme zastávky pri Kazanskom chráme, budove admirality, chráme Kristovho vzkriesenia, dome Petra Veľkého, Jusupovskom paláci, Národnom múzeu Puškina, či pri kunstkamere
Po prehliadke voľný čas

7.deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách o 09:30 budú naše kroky viesť do Peterhofu, ktorý sa nachádza na brehu Fínskeho zálivu. Toto miesto nechal postaviť cár Peter I. Veľký a inšpiroval sa francúzskym Versailles. Ide o jeden z najpozoruhodnejších palácových a parkových komplexov na svete. Uvidíte celosvetovo známe úchvatné fontány Dolného parku, ktorých je v celom komplexe okolo 170. Peterhof patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. (Trvanie cca 5 hodín)
Návrat do hotela a voľný čas

8.deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách o 09:30 odchod na Exkurziu „Carskoje Selo“. Nepochybujeme o tom, že na túto exkurziu budete dlho spomínať. Prejdete sa miestnosťami, ktorými sa svojho času prechádzala cárska rodina a dozviete sa priam detektívny príbeh Jantárovej  komnaty, ktorá sa nachádza v paláci Kataríny II. Počas prechádzky v parku  Vám rozpovieme smutný príbeh dievčaťa s krčahom a ak budeme mať šťastie stretneme miestnych obyvateľov – veveričky. Odporúčame mať pri sebe za hrsť orieškov!
Návrat do hotela a voľný čas. (Trvanie 6 hodín)

9.Deň
V ranných hodinách odubytovanie, odchod na letisko


*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami (maximálny počet osôb je 22)

Cena zahŕňa:
– ubytovanie na 4 noci v hoteli Gamma 3* Izmailovo, Moskva

– raňajky formou švédskych stolov

– transfer z letiska v Moskve

– transfery v rámci exkurzií

– všetky exkurzie a vstupy do jednotlivých objektov uvedených v programe + obed

– tradičná ruská večera s folklórnou show -transfer medzi Moskvou a Petrohradom (vlak alebo lietadlo)

– ubytovanie v  hoteli  na 4 noci v hoteli Station hotel Premier V 18 4*, Petrohrad

– raňajky formou švédskych stolov

– všetky exkurzie a vstupy uvedené v programe

– transfer na letisko v Petrohrade

– sprievodca v slovenskom jazyku

Cena nezahŕňa:
– víza – 55€/osoba

– fakultatívna exkurzia - 30€ osoba

– poistenie 18€/osoba/pobyt – letenky od 250€/osoba/ spiatočná letenka

- lístky na balet alebo operu- zabezpečíme na požiadanie (celoročne okrem júl a august)

Generované systémom ProfiTour